RODZAJE STRON WWW

W sieci istnieje wiele rodzajów stron internetowych. Rodzaj i wygląd każdej strony uzależniony jest przede wszystkim od potrzeb dla których ma być stworzona strona www oraz od umiejętności webmastera (osoby kodującej portal www). Tak na prawdę nie istnieje sztywny podział stron www ponieważ internet ciągle się rozwija i co róż powstają nowego rodzaju portale.

Pokusiliśmy się jednak o taki oto podział:

1. Sklep internetowy pozwala na wybór i zakup produktów, oferowanych przez właściciela serwisu internetowego. Wszystkie produkty wpisywane są do elektroniczny katalogu. Dzięki umieszczonej na stronie wyszukiwarce w szybki sposób można znaleźć interesujący nas produkt.

Sklepy internetowe mogą oferować różnego rodzaju produkty. Począwszy od żywności a kończąc na biletach lotniczych.

Aby zamówić produkt przez internet, najczęściej konieczne jest uzupełnienie formularza. W nim zazwyczaj zawarte są dane niezbędne do zawarcia transakcji: ilość zamawianych produktów, dane kontaktowe zamawiającego, rodzaj przesyłki, forma płatności.

Sklep internetowy jest wielkim ułatwieniem dla klientów. Głównie dla tego, że zamówienia mogą dokonać z domu, nie bacząc na rzeczywiste godziny otwarcia sklepu.

2. Wizytówka – jest to bardzo prosty sposób na zaistnienie w internecie. Zawiera ona podstawowe informacje o firmie, dane kontaktowe, informacje o produktach. Zawiera kilka zdjęć.

3. Prosta strona HTML – Bardzo popularny rodzaj strony, napisanej w języku HTML. Może zawierać wiele podstron, proste galerie, formularze jednak nie może zawierać animacji.

4. System CMS – Inaczej System Zarządzania Treścią umożliwiający łatwą aktualizację oraz  rozbudowę strony: dodawanie nowych zdjęć do galerii, włączanie lub wyłączanie menu itd.
System CMS różni się od kodu HTML tym, że za pomocą CMS łatwiej i wygodniej jest zarządzać treścią strony. Jest bardziej elastyczny. Na przykład zamiast tworzyć nową koncepcyjną szatę graficzną dla stron, w systemie CMS wystarczy przygotować tylko nowy szablon. Tak zwaną skórkę.

5. Blogi – bardzo popularne, współczesne dzienniki. Blog może zawierać: prywatne przemyślenia, dzienniki z podróży, recenzje np.: filmów bądź koncertów. Umożliwia wstawianie zdjęć, filmów, komentarzy użytkowników. Każda wiadomość umieszczana na blogu, zawiera datę publikacji.


Ostatnie realizacje

Ostatnie artykuły

PROJEKTOWANIE STRON WWW
PROJEKTOWANIE STRON WWW

Przed przystąpieniem do tworzenia strony internetowej należałoby ją dobrze przemyśleć. Mamy tu na myśli dobrze zrobiony projekt strony, należy zastanowić...

czytaj dalej...
CECHY DOBREJ WITRYNY INTERNETOWEJ
CECHY DOBREJ WITRYNY INTERNETOWEJ

Użytkownicy internetu są bardzo niecierpliwi. Pierwsze sekundy decydują o tym czy zostaną na naszej stronie czy przejdą na stronę konkurencji. ...

czytaj dalej...
DLACZEGO WARTO POSIADAĆ FIRMOWEGO BLOGA?
DLACZEGO WARTO POSIADAĆ FIRMOWEGO BLOGA?

Po co Ci blog firmowy? Potrzebujesz kupić telefon i zaczynasz rozglądać się za ogłoszeniami? Znajdujesz atrakcyjną ofertę przez internet i...

czytaj dalej...
ZASADY ODDAWANIA DRUKU DO DRUKARNI
ZASADY ODDAWANIA DRUKU DO DRUKARNI

Aby zachować najwyższą jakość wydruku należy zastosować się do poniższych wytycznych. Po pierwsze decydujemy się na konkretną drukarnię. Kontaktujemy się...

czytaj dalej...