DLACZEGO WARTO POSIADAĆ FIRMOWEGO BLOGA?

Po co Ci blog firmowy?

Potrzebujesz kupić telefon i zaczynasz rozglądać się za ogłoszeniami? Znajdujesz atrakcyjną ofertę przez internet i mniej atrakcyjną w sklepie Twojego znajomego, którą wybierzesz? Jeśli różnica w cenie nie będzie aż tak bardzo znacząca dokonasz zakupu od znajomej Ci osoby. I po to właśnie potrzebny jest Ci firmowy blog.

Dzięki niemu dasz się poznać potencjalnemu klientowi i przede wszystkim zdobędziesz jego zaufanie. Blog pozwoli Ci na nawiązanie swego rodzaju więzi między Tobą a klientem.

Ale i nie tylko, to też świetny sposób by przedstawić swoje produkty w inny sposób niż typowa oferta sprzedażowa. Jest to także doskonałe źródło wiedzy z jakimi problemami borykają się potencjalni klienci. Warto również zaproponować możliwość komentowania Twoich wpisów, dowiesz się więcej o swoich klientach, co pozwoli Ci dopasować ofertę dokładnie do ich wymagań i potrzeb.

Im dłuższy ogon tym lepiej

Wyszukiwarki internetowe to swego rodzaju „osiedlowe plotkary”, które szukają coraz to nowszych newsów. Dlatego też warto wykorzystać potencjał firmowego bloga do promowania własnej marki i strony. Pozwoli to w bardzo łatwy sposób budować tzw. „długi ogon”, czyli frazy, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarce, a odbiegają one od głównych fraz na Twojej stronie. Pamiętaj, że użytkownicy są nieprzewidywalni, jedni mogą szukać danego produktu pod oczywistymi frazami inni jednak użyją słów o, których nawet nie wspomniałeś opisie. Napisz wtedy rzeczowo o produkcie w prowadzonym blogu. Pokaże Ci to na przykładzie

Opis produktu:

Wiertarka udarowa Makita

Hasła, które użytkownik wpisuje w wyszukiwarce:

Wiertarka, do wywiercenia otworów pod meble.

Wiertarka z dużym przełącznikiem, dla łatwej obsługi.

Wiertarka z długim przewodem.

Tak naprawdę, słów kluczowych może być bardzo dużo. Nie możesz ich wszystkich wypisać przy opisie produktu, bo będzie nieprofesjonalny i nieczytelny, ale w blogu nikt Ci tego nie zabroni! Możesz rozpisywać się nad cudownymi zaletami wiertarki, dzięki której Twoje meble trzymają się mocno i stabilnie i o to w tym właśnie chodzi.

Niech Twoja strona tętni życiem!

Nie oszukujmy się ale jak często wprowadzasz nowe produkty do swojego sklepu, czy poszerzasz swoją ofertę o nowe usługi? Pamiętaj, że google lepiej postrzega strony, których treści są często aktualizowane. Firmowy blog to najlepszy sposób na „odświeżanie” treści na Twojej stronie. Jeśli teksty wpisywane są dość często i systematycznie to idealny sygnał dla wyszukiwarki, że strona się rozwija, przez co jest lepiej postrzegana.

Blog kreuje Twój wizerunek

Blog może kreować Twój wizerunek i kompetencje. Pamiętaj, że łatwiej zaufać osobie, która jest profesjonalistą w swojej dziedzinie. Jeśli w swoich wpisach szczegółowo i kompetentnie podejdziesz do tematu, a użytkownicy znajdą odpowiedź na rozwiązanie problemu- użyją produktów, które im polecisz!

Np.
Jesteś właścicielem sklepu motoryzacyjnego. Użytkownik ma problem z ciągle palącymi się żarówkami w aucie i szuka odpowiedzi w google.

Opisz szczegółowo w swoim blogu podobną sytuacje i w jaki sposób udało Ci się rozwiązać problem. Nienachalnie poleć klientowi żarówki ze swojego sklepu, wspominając, że sam ich użyłeś. W ten sposób zyskasz jego zaufanie, dokonasz transakcji i możesz być pewien, że następnym razem znów odwiedzi Twój serwis w poszukiwaniu pomocy.

Dzięki taki działaniom będzie Ci łatwiej postawić się w roli klienta i poznać jego faktyczne potrzeby.

Świetna kampania marketingowa

Pamiętaj, że prowadzenie firmowego bloga to świetny sposób na skuteczną kampanie marketingową. Szczegółowe opisy i porady mogą przyciągnąć więcej potencjalnych klientów niż niejedna reklama. Nie zapominaj jednak, że w blogu nie możesz w nachalny sposób narzucać klientowi konkretnych produktów. Zawsze więcej zaufania wzbudzi delikatne zasugerowanie rzeczy, których sam użyłeś niż typowa oferta napisana marketingowym językiem. Umiejętnie prowadzony blog to również świetny sposób by powiększyć Twoja popularność m.in. w social mediach, czy zwiększyć liczbę zapisów do newslettera. Ciekawe wpisy i użyteczne porady sprawią, że użytkownik chętniej będzie odwiedzał Twoja stronę w poszukiwaniu konkretnych informacji.

Opowiedz swoją historię

Twoja firma posiada ciekawą historię? Podziel się nią z innymi. Jesteś cukiernikiem, który piecze przepyszne pączki zgodnie z receptura przekazywaną od kilku pokoleń? Blog to najlepsze miejsce by o tym opowiedzieć. Jeśli opiszesz to w ciekawy sposób Twoja marka zostanie lepiej zapamiętana. Możesz być pewien, że użytkownik nie pamiętając nazwy Twojej firmy na pewno skojarzy ją po pączkach z wieloletnią tradycja. Pamiętaj, że im więcej użytkownik będzie o Tobie wiedział, tym bardziej Ci zaufa, a co za tym idzie dokona decyzji zakupowej.


Ostatnie realizacje

Ostatnie artykuły

PROJEKTOWANIE STRON WWW
PROJEKTOWANIE STRON WWW

Przed przystąpieniem do tworzenia strony internetowej należałoby ją dobrze przemyśleć. Mamy tu na myśli dobrze zrobiony projekt strony, należy zastanowić...

czytaj dalej...
CECHY DOBREJ WITRYNY INTERNETOWEJ
CECHY DOBREJ WITRYNY INTERNETOWEJ

Użytkownicy internetu są bardzo niecierpliwi. Pierwsze sekundy decydują o tym czy zostaną na naszej stronie czy przejdą na stronę konkurencji. ...

czytaj dalej...
DLACZEGO WARTO POSIADAĆ FIRMOWEGO BLOGA?
DLACZEGO WARTO POSIADAĆ FIRMOWEGO BLOGA?

Po co Ci blog firmowy? Potrzebujesz kupić telefon i zaczynasz rozglądać się za ogłoszeniami? Znajdujesz atrakcyjną ofertę przez internet i...

czytaj dalej...
ZASADY ODDAWANIA DRUKU DO DRUKARNI
ZASADY ODDAWANIA DRUKU DO DRUKARNI

Aby zachować najwyższą jakość wydruku należy zastosować się do poniższych wytycznych. Po pierwsze decydujemy się na konkretną drukarnię. Kontaktujemy się...

czytaj dalej...