CECHY DOBREJ WITRYNY INTERNETOWEJ

Użytkownicy internetu są bardzo niecierpliwi. Pierwsze sekundy decydują o tym czy zostaną na naszej stronie czy przejdą na stronę konkurencji.  Dlatego bardzo ważne jest by strona była interesująca, funkcjonalna i czytelna.

Tworząc stronę internetową przede wszystkim należy zwrócić uwagę na:

Szybkość pracy


Jak wspomniałam wyżej niecierpliwość jest cechą internautów. Zbyt długo wczytująca się strona, zdjęcia, zakładki czy zbyt długie intro, skutecznie odstraszają.

Optymalizacje i pozycjonowanie

Nawet najlepiej zaprojektowana strona www nie zaistnieje w sieci, jeśli nie zostanie ona poprawnie  zoptymalizowana i wy pozycjonowana.
Oznacza to, że taka strona musi być tak zakodowana, by roboty wyszukiwarek np. Google, Onet czy NetSprint potrafiły prawidłowo ją zaindeksować. Pisząc prościej.  Roboty przeczesujące Internet muszą znaleźć, odczytać treść naszej strony a następnie wyświetlić ją jako wynik wyszukiwarki internetowej. Im wyższy wynik w wyszukiwarce internetowej, tym większa szansa na to, że użytkownicy internetu wejdą na naszą stronę.

Przejrzystą nawigację


Łatwość poruszania się i poszukiwania informacji w serwisie to podstawa. Nawigacja powinna być czytelna a każdy jej element spójny.

Grafikę


Inaczej design strony, powinien być dostosowany do charakteru treści strony. Powinien być interesujący ale jednocześnie nie odciągający uwagi od informacji zawartych na stronie. Forma i treść powinny tworzyć wspólną całość.

Aktualizację strony


Wprowadzanie nowych treści zaowocuje tym, że internauci będą wracać na naszą stronę, będą mieli pewność co do aktualności ofert firmy. 

Interaktywność


Możność komunikacji między internautą a właścicielem strony www. Bardzo ważne są formularze kontaktowe pozwalające na zadawanie pytań. Często zadawane pytania, można umieścić w zakładce FAQ (często zadawane pytania). Pola dodawania opinii, pola dodawania ocen o produktach. To wszystko ułatwia kontakt z firmą, buduje dobry jej wizerunek.

Statystyki

W prosty sposób można skontrolować  jakich informacji szukają odwiedzający. Łatwiej jest wtedy dostosować zawartość strony do ich potrzeb.

Administrację


Zrozumiałe jest, że nie wszyscy właściciele stron internetowych są wykwalifikowanymi specjalistami IT. Dlatego nieskomplikowana obsługa interfejsu strony www powinna być prosta jak obsługa aplikacji biurowych.  Oszczędza to czas i pieniądze.


Ostatnie realizacje

Ostatnie artykuły

PROJEKTOWANIE STRON WWW
PROJEKTOWANIE STRON WWW

Przed przystąpieniem do tworzenia strony internetowej należałoby ją dobrze przemyśleć. Mamy tu na myśli dobrze zrobiony projekt strony, należy zastanowić...

czytaj dalej...
CECHY DOBREJ WITRYNY INTERNETOWEJ
CECHY DOBREJ WITRYNY INTERNETOWEJ

Użytkownicy internetu są bardzo niecierpliwi. Pierwsze sekundy decydują o tym czy zostaną na naszej stronie czy przejdą na stronę konkurencji. ...

czytaj dalej...
DLACZEGO WARTO POSIADAĆ FIRMOWEGO BLOGA?
DLACZEGO WARTO POSIADAĆ FIRMOWEGO BLOGA?

Po co Ci blog firmowy? Potrzebujesz kupić telefon i zaczynasz rozglądać się za ogłoszeniami? Znajdujesz atrakcyjną ofertę przez internet i...

czytaj dalej...
ZASADY ODDAWANIA DRUKU DO DRUKARNI
ZASADY ODDAWANIA DRUKU DO DRUKARNI

Aby zachować najwyższą jakość wydruku należy zastosować się do poniższych wytycznych. Po pierwsze decydujemy się na konkretną drukarnię. Kontaktujemy się...

czytaj dalej...